"Karanlıklar Prensesi Vampir Carmilla"Kitabın Adı: Karanlıklar Prensesi Vampir Carmilla
Orijinal Adı: Carmilla
Yazarı: J. Sheridan Le Fanu
Çeviren: Deniz Akkuş
Yayınevi: Kum Saati Yayınları
Türü: Gerilim, Bilim-Kurgu, Romantik
Sayfa Sayısı: 208
Satın Al: D&R

Tanıtım Bülteni / Arka Kapak:
Baş döndürücü cazibesi ve büyüleyici güzelliği ile çevresindekileri etkileyip ağına düşürmeyi başaran dişi bir vampir; Carmilla. Yayınlandığı dönemde kahramanı Carmilla’nın yaşadığı çarpık ilişkilerden dolayı kabullenmeyen bu yüzden de fazla ilgi görmeyen Karanlıklar Prensesi Carmilla konuk edildiği malikanenin genç kızını dahi kendine aşık edecek kadar baştan çıkarıcıdır. Kaldığı malikane ve çevresine kısa sürede dehşetin, korkunun ve ölümün bir karabasan gibi çökmesine sebep olan Carmilla vampir edebiyatının güzel olduğu kadar çekici ve kışkırtıcı örneklerinden biridir.
Yorum

Yıllar önce Can Yayınları baskısını okuduğum Vampir Carmilla’nın hikayesini bu seferde Kum Saati Yayınları’ndan okudum. (Can Yayınları baskısı yorumum için BURAYA tıklayabilirsiniz.)
Genel olarak söylemem gerekirse o zaman ki Carmilla ile, şimdi ki Carmilla aynı, ama çevirmenleri farklı olduğu için üzerine konuşma ihtiyacı duymuyorum kısaca beğendim, ama bu kitapta Can Yayınları’na nazaran J.Sheridan Le Fanu’nun yazmış olduğu beş kısa korku-gerilim hikayesi daha vardı. Hayaletler, ruhlar, şeytanlar bu hikayelerin konusuydu. Belki sizi korkutabilir, ama ben daha korku filmlerinden bile korkmazken biraz tuhaf duygulara kapıldım ve bu hikayelerden sadece “Aungier Caddesindeki Bazı Garip Olayların Açıklamaları” adlı hayaletli hikayeyi beğendim. Eğer güzel bir vampir hikayesi arıyorsanız tavsiye ederim. (Bir vampir hikayesi nasıl güzel olabilirse artık!)
Kitaptan Kareler:
   “Ölüm parayla alınabilir bir şey olsaydı eğer,
Zenginler yaşardı, ölürdü fakirler.”
Karanlıklar Prensesi Vampir Carmilla – Sayfa: 181

Puanlama:


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Kopyala-Yapıştır yaparak İfade bırakabilirsiniz!
😂😉😊😋😍😘😗😙😚🙂🤗😇🤓🤔😐😑😶🙄😏😯🤐😮😥😣😒😓😔😕🙃😟😞😖🙁😢😭😦😰😳😵😡😠