"Altıncı Irk"

Kitabın Adı: Altıncı Irk
Yazarı: Berrak Yurdakul
Yayın Evi:  Derin Kitap Yayınları
Sayfa Sayısı: 275
Tür: Mitoloji, Dram, Aşk


Tanıtım Yazısı:
Önce ‘Unutuş’ pınarına gideceğiz ikimiz, onun sularından içeceksin. Silinecek hafızandan bugüne dek kaydettiğin bütün anılar, zihninde yeni bilgilere yer açacaksın. ‘Hatırlayış’ pınarına gideceğiz daha sonra, yudumlayacaksın o buz gibi sulardan da. Bulacaksın varlığının anlamını, anımsayacaksın kim olduğunu, kendi sırrını çözeceksin orada…” 
    
Antik zamanlar: Ege Denizinde, Yunanistan’ın Delos adası açıklarında suda bir kız çocuğu bulunur. Balıkçı Navagos’un sarıp sarmalayıp evine götürdüğü bu soluk benizli kızda bir gariplik vardır. Hiç konuşmaz, yemez, içmez. Gözleri de tuhaftır. Kız bu özellikleriyle ev halkının nefretini kazansa da adadaki kahin aynı şekilde düşünmez. O, bu dünyaya çok önemli şeyler yapmak için gelmiştir! 
 
Günümüz: Adrastia adlı genç bir kadın insanlar ve tanrıların hikayesini yazarken Delos açıklarında bulunan bir kızdan bahsetmektedir. Navagos ve denizden gelen gök gözlü kız onun romanının kahramanlarıdır. Bir de tanrıça; Gereklilik ve Zorunluluk Tanrıçası Ananke! Adrastia yazdıkça, içinde büyüyen dayanılmaz bir arzu onu romanının geçtiği adaya, Delos’a çekmektedir. 
 
Berrak Yurdakul sizi Olympos’un zirvelerinden Hades’in derinliklerine, oradan da günümüze uzanan 2500 yıllık bir yolculuğa çıkarıyor. Genç bir kadının kaderi, dünyanın kaderi haline gelirken Yurdakul insanlığı değiştirecek gücün yine sadece kadınların içinde olduğunun altını çiziyor... 


Yorumum

Kitap ilk yetmiş sayfasında olağanüstü güzellikteydi ama sonrasını hiç beğenemedim. Dilini ise hiç beğenmedim. Sanki bir Romeo ve Jülyet hikayesini okuyormuş gibiydim. Sanki bir tiyatro metni gibi yazılmış eserde tanrıların sonunu anlatıyor bizlere. Dediğim gibi hiç beğenmedim konusu dışında kalanları. Hele her cümlenin sonundaki dediler insanı sıkıyor. Okumak isteyen olabilir ama ben hiç tavsiye etmem.Puanlama:2 yorum:

Kopyala-Yapıştır yaparak İfade bırakabilirsiniz!
😂😉😊😋😍😘😗😙😚🙂🤗😇🤓🤔😐😑😶🙄😏😯🤐😮😥😣😒😓😔😕🙃😟😞😖🙁😢😭😦😰😳😵😡😠