"Kayıp Sembol"

Kitabın Adı: Kayıp Sembol
Orijinal Adı: The Lost Symbol
Yazarı: Dan Brown

Çeviren: Petek Demir
Yayın Evi:  Altın Kitap Yayınları
Sayfa Sayısı: 527
Tür: Sır, Gizem, Macera


Tanıtım Yazısı:
Dan Brown; Da Vinci Şifresi, Melekler ve Şeytanlar'dan sonra Kayıp Sembol'de insanlığın yüzyıllardır beklediği bir gerçeğin peşinde...
Harvard Simgebilim Profesörü Robert Langdon, Kongre Binası'nda konferans vermesi için yakın bir arkadaşından davet alır. Ancak, Washington'a varır varmaz oldukça garip bir durumla karşı karşıya kalan profesör, kendini korkunç bir oyunun ortasında bulur.
 Kongre Binası'na bırakılmış olan bir sembolün -yakın arkadaşı Peter Solomon'ın kesik eli- varlığını haber veren bir telefon, Langdon'ı hiç de yabancısı olmadığı bir dünyaya davet etmektedir.
 Antikçağlarda kullanılan bu sembolik çağrı, daveti alan kişiyi ezoterik bilgeliğin hüküm sürdüğü, çok eskilerde kalmış kayıp bir dünyaya sürükleyecektir.
Sonu belli olmayan bu mistik daveti arkadaşını kurtarmak için kabul eden Langdon, bir anda masonik sırların, saklı kalmış tarihin ve o güne dek görmediği yerlerin gizli dünyasında inanılmaz bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalır.
Artık cevaplanması gereken sorular vardır:
 İnsanlığın Altın Çağı, açılmaması gereken bir kapının aralığından sırlarıyla birlikte yok mu olacak, yoksa hikmetin ışığında tüm soruların cevapları mı bulunacaktır?


Yorumum

Gerçekten harika bir kurguya sahip olan bu kitabın (Kayıp Sembol) her sayfasında ayrı bir macera ve ayrı bir gizem var. Heyecanınızdan olduğunuz yere çakılacak ve bu kitabı bırakmak istemeyeceksiniz. Bu kitabı okurken çok sevdim ama final bölümü beni pek tatmin etmedi diyebilirim. Ama okurken şuna emin olun ki pişman olmayacaksınız.

  
Puanlama:


2 yorum:

 1. Kitaplar, kitaplar ve yine kitaplar sanırım onlar her şey. :)
  Bu kitap da gerçekten çok güzel ve merak uyandırıcı kesinlikle tavsiye ederim. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zatten okumuş olduğum bir kitap ve gerçekten de tavsiye edilir.

   Sil

Kopyala-Yapıştır yaparak İfade bırakabilirsiniz!
😂😉😊😋😍😘😗😙😚🙂🤗😇🤓🤔😐😑😶🙄😏😯🤐😮😥😣😒😓😔😕🙃😟😞😖🙁😢😭😦😰😳😵😡😠