"Fatmagül'ün Suçu Ne?"

Kitabın Adı: Fatmagül’ün Suçu Ne?
Yazarı: Vedat Türkali

Öyküleştiren: Sebahat Altınparmakoğlu
Yayın Evi:  Kırmızı Kedi Yayınları
Sayfa Sayısı: 116
Tür: Aile Bağları, Dram, Aşk 


Tanıtım Yazısı:
Fatmagül'ün dramı aslında hem büyük kentlerde hem kırsalda pek çok genç kızın, kadının yaşadıklarının bir aynası. Kadının ezilmişliğinin, çaresizliğinin öyküsü.

Güzeldir Fatmagül, âşıktır Mustafa'sına ve bir sığıntı gibidir abisinin evinde. Mustafa ile evleneceği günü heyecanla, sevinçle bekler. Ne var ki o gün gelmeden çok şey değişir hayatında; ummadığı anda, ummadığı yerde felaketi yaşar.

İstemeyerek de olsa sığındığı insan onun kurtuluşu olacak mıdır? Zaman, nefret yüklü bir ilişkiye başka bir yön verecek midir?

Fatmagül'ün Suçu Ne? Usta yazar Vedat Türkali'nin hem filmiyle hem televizyon dizisiyle büyük ses getiren senaryosundan öyküleştirildi. Bir genç kadının dramı yanında bir ilçede oynanan siyaset ve seçim oyunları, küçük hesaplar, erkek dünyası da bu etkileyici öyküde ustalıkla yansıtılıyor.


Yorumum

Klasik diziden farklı olarak yeni karakterlerinde içinde bulunduğu tamamen farklı bir senaryoya sahip hoş bir eser. Ama her türlü en fazla 1 günde bitirebileceğiniz Kırmızı Kedi yayınevinden çıkan Vedat Türkali'nin yazmış olduğu 116 sayfalık hoş bir roman. Söylemem gerekir ki beklentilerinizi karşılayamayabilir. Şöyle ki Kerim karakteri kötü biri olarak, Mustafa karakteri parayı alıp ortadan kaybolan biri olarak, Fatmagül karakteri ise; saf ve sürekli Kerim’den şiddet gören biri olarak işlenmiş. Daha fazla bilgi vermek isterdim ama yayıncılık kanunu dolayısıyla yazamıyorum fakat okursanız da pişman olmayacağınız bir eser olduğunu belirtmek isterim.


Puanlama:


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Kopyala-Yapıştır yaparak İfade bırakabilirsiniz!
😂😉😊😋😍😘😗😙😚🙂🤗😇🤓🤔😐😑😶🙄😏😯🤐😮😥😣😒😓😔😕🙃😟😞😖🙁😢😭😦😰😳😵😡😠