Bursa'yı Yazmak

Tüyap, Bursa Kitap Fuarı’nın onuncu yılını bir armağan kitapla ve bir sergiyle kutluyor: Bursa’yı Yazmak

İlk kez 11-16 Mart 2003’te Tarih ve Kültür Kenti Bursa temasıyla düzenlenen fuar, hızla gelişerek bugüne geldi. Bursa’nın köklü tarihi, kültürü ve sanat geleneğinin fuarın gelişmesinin en önemli etkeni oldu.

Sergide ve kitapta, Bursa için tarih boyunca yazmış olan yazar, şair ve seyyahların yapıtlarından seçilmiş tadımlık metinler ile belge, fotoğraf ve resimler yer alıyor.

Numaralı olarak basılan Bursa’yı Yazmak kitabı ile aynı isimdeki sergiyi Fahri Aral, E.Nedret İşli ve Sadık Karamustafa hazırladılar. Kitap ve sergi metinleri arasında Ahmet Hamdi Tanpınar, Nazım Hikmet,  Evliya Çelebi, Zeki Müren, Pierre Loti gibi yazar ve şairlerin yapıtlarından parçalar yer alıyor. Sergide aynı zamanda Turkuvaz Sahaf Koleksiyonu’ndan çeşitli kitap, gravür, belge ve yayınlar da sergilenecek.

Bursa’yı Yazmak sergisi 10-18 Mart 2012 tarihleri arasında Bursa 10. Kitap Fuarı’nda gezilebilir. Girişin ücretsiz olduğu fuar 10-17 Mart tarihlerinde 10.00-19.30, 18 Mart tarihinde ise 10.00-19.00 saatlerinde ziyaret edilebilir. 

Ben ne kadar istesem de katılamam, çünkü: İstanbul'da yaşıyorum. Bu yüzden mecburen Kasım ayını bekleyeceğim ama, katılan herkese bol kitaplı günler diliyorum.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Kopyala-Yapıştır yaparak İfade bırakabilirsiniz!
😂😉😊😋😍😘😗😙😚🙂🤗😇🤓🤔😐😑😶🙄😏😯🤐😮😥😣😒😓😔😕🙃😟😞😖🙁😢😭😦😰😳😵😡😠