"Athena'nın İşareti"

Kitabın Adı: Athena’nın İşareti
Orijinal Adı: The Mark of Athena
Yazarı: Rick Riordan
Çeviren: Belgin Selen Haktanır Us
Yayın Evi: Doğan Egmont Yayıncılık
Sayfa Sayısı: 552
Tür:  Fantastik Macera, Heyecan, Aşk,Mitolojik (MİT)
Seri: Olimpos Kahramanları III.Kitap

Tanıtım Yazısı:
ANNABETH dehşet içinde. Hera sağ olsun, altı aylık ayrılıktan sonra tam Percy’yle yeniden bir araya geleceklerken Jüpiter Kampı onlarla savaşa hazırlanıyor. 2.Argo, ateş püskürten gemi başı Festus ile birlikte ne yazık ki hiç de barışçıl bir görünüme sahip değil. Annabeth, JASON’ın güverteden Romalılara barış sinyalleri vermesini umuyor. Ancak bu, tek sorun değil. Cebinde annesinin, her hatırladığında sinirlerini bozan hediyesini taşıyor: Athena’nın İşareti. Yedi melezi Ölümün Kapıları’na götürecek kehanet zaten ürkütücü. Bunun üstüne Athena onlardan neden bu kadar tehlikeli bir görev bekliyor ki? Ancak Annabeth’in en büyük korkusu PERCY’nin değişmiş olması. Ya Percy artık bir Romalı olduysa? Ya eski arkadaşlarına artık ihtiyaç duymuyorsa? Savaşın ve Bilgeliğin tanrıçasının kızı Annabeth, doğuştan bir lider olduğunu biliyor. Ama yanında Yosun Kafa olmadan hiçbir yere adım atmak istemiyor. Dört farklı melezin bakış açısıyla yazılmış olan Athena’nın İşareti, kadim topraklara, Roma’ya kadar uzanan efsanevi bir macera. Çok önemli buluşlar, insanı dehşete düşürecek fedakârlıklar ve akla hayale gelmeyecek korkular, kehanetteki yedi melezi bekliyor.Buyurun 2.Argo’nun güvertesine, eğer cesaretiniz varsa…

Yorumum

Woah!Rick Riordan, Percy Jackson ve Olimposlular ve Olimpos Kahramanları Serilerinin tüm maceralarını Athena’nın İşareti adlı serinin okumuş olduğum üçüncü kitabına taşımış. Serinin bu kitabında neler yok ki? –Melez Savaşları, Yeni Bir Görev: Athena’nın işareti, Gaia ve Giganlarıyla savaş, Canavarlarla savaş, yeni tanrılarla tanışma vs. vs.-Serinin bu üçüncü kitabında Leo bir eildon tarafından ele geçiriliyor ve Roma melezleriyle Yunan melezleri arasında geçecek savaşın fitilini ateşliyor.Artık Yediler Kehaneti tamamen başlamış, ekip bir araya gelmiştir. Athena ise bu kehanet korkutucu değilmiş gibi diğer Athena çocuklarının beceremediği bir görevi Annabeth’in gerçekleştirmesini bekliyor. Sözde bu işaret her iki melez kampı arasında barışı sağlayacaktır.Hazel’in erkek kardeşi Nico Di Angelo, Gaia tarafından ele geçirilmiştir. Melezlerimizin bir an önce onu kurtarması gerekmektedir. Çünkü: Nico aslında Ölümün kapılarının nerede olduğunu biliyor olabilir.

Seri diğer seri ve seri kitaplarından farklı olarak üç karakter yerine bu sefer dört karakter üzerine yoğunlaşmış bulunmakta: Percy, Annabeth, Leo ve Piper.

Bu kitapta yer alan karakterlerimiz ise şöyle;
Percy: Poseidon’un Oğlu – Neptün’ün Oğlu
Annabeth: Athena’nın Kızı – Minerva’nın Kızı

Leo: Hephaistos’un Oğlu

Piper: Afrodit’in Kızı

Frank: Ares’in Oğlu –Mars’ın Oğlu (Anne tarafından Poseidon melezlerinin kuzeni ve bir şekil değiştirici. –Genellikle hayvanlar-)

Hazel: Hades’in Kızı – Pluton’un Kızı

Jason: Zeus’un Oğlu – Jüpiter Oğlu


Bonus Karakterimiz ise bir satir ve adı: Koç Hedge. Genellikle savaşa meyilli ama hiçbir hareketlenme yok. Bu yüzden karakterlerimiz arasında Leo’dan sonra en komik karakter.


Evet, bu seriyi tüm Percy Jackson ve Olimposlular serisini okuyan kitapseverlere tavsiye ederim. Emin olun hiç pişman olmayacak ve gözünüzün önünden de ayırmayacaksınız.

Puanlama:


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Kopyala-Yapıştır yaparak İfade bırakabilirsiniz!
😂😉😊😋😍😘😗😙😚🙂🤗😇🤓🤔😐😑😶🙄😏😯🤐😮😥😣😒😓😔😕🙃😟😞😖🙁😢😭😦😰😳😵😡😠