"Labirent Savaşi"

Kitabın Adı: Labirent Savaşı
Orijinal Adı: The Battle Of The Labyrinth
Yazarı: Rick Riordan
Çeviren: Kadir Yiğit Us
Yayın Evi: Doğan Egmont Yayıncılık
Sayfa Sayısı: 365
Tür: Fantastik Macera, Gizem, Aksiyon
Seri: Percy Jackson ve Olimposlular Serisi IV.Kitap

Tanıtım Yazısı:  Bir gün birisi çıkıp size Antik Yunan tanrılarının hala hayatta olduklarını söylese ne yapardınız? Ya ailenizden birinin bu tanrılardan biri olduğunu öğrenseniz? Olağanüstü güçlere sahip olduğunuzun farkına varsanız? Bir de peşinize mitolojik efsanelerdeki canavarlar düşse? Ne yapardınız? Percy’nin yaptığını… New York Times listelerinde birinci sıraya oturup satış rekorları kıran ve ödüle doymayan Percy Jackson ve Olimposlular dizisi dördüncü kitapla devam ediyor.

Percy, yeni okulunun düzenlediği alıştırma gezisinin eğlenceli olacağını zaten düşünmüyordu. Eski bir ölümlü tanıdıkla beraber iblis ponpon kızlarla mücadele etmesi gerekince bu gezi iyice içinden çıkılmaz hale geliyor. Olimposlular ile kötü Titan Lordu Kronos arasındaki savaş gittikçe körükleniyor. Her an istilaya açık durumdaki Melez Kampı bile artık sihirli sınırlarıyla bir zamanlarki güvenli yer değil. Titan ordusunun baskınını engellemek için Percy ve diğer melez dostlarının karanlık bir labirentten geçmesi gerekiyor, her bir köşesinde başka kötü sürprizler bekleyen, sürekli yenilenen, üstelik canlı bir labirentten.

Yorumum:

Percy Jackson ve Olimposlular serisi yepyeni maceralarla kaldığı yerden devam ediyor. Percy, annesinin isteği üzere annesinin sevgilisi Paul Blofiş’in müdür yardımcılığını ve öğretmenliğini yaptığı Goode Lisesinin alıştırma gezisine katılıyor ve burada amigo kız kılığına girmiş empusaların saldırısına uğruyor ve bu durumdan üçüncü kitapta tanıdığımız sisin arkasını görebilen Rachel’ın ve son dakika yardıma gelen Anabeth sayesinde kurtuluyor. Ama asıl sorunlar Percy kampa gittiğinde başlar. Kamp artık güvenli yer değildir. Kronos ve Luke kampa sızmanın bir yol bulmuştur ve bu yol bazıları için tehlikeli olurken bazıları içinde umut ve kurtuluş olabilir. Kıvırcığın Pan’ı bulmasının yolu da bu yoldan yani labirentten geçiyor olabilir. En iyisi mi siz kitabı alıp bir okuyun derim. Açıkçası ilk üç kitabına göre oldukça bol aksiyona sahip olan Labirent Savaşı’nda gerçekten her macerayı içimde hissetsem de sonundan hiç memnun kalmadım. Çok saçma bir yerde kesildi. Öyle ki kitabın basım hatasından dolayı böyle olabileceğini düşünüp Pdf halini bile indirip kontrol ettim ama değişen bir şey olmadı. Neyse, ben en iyisi mi elimdeki 5.kitaba (Son Olimposlu) başlayayım.
Lütfen yorumlarınızı bizden esirgemeyin... 

Puanlama:


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Kopyala-Yapıştır yaparak İfade bırakabilirsiniz!
😂😉😊😋😍😘😗😙😚🙂🤗😇🤓🤔😐😑😶🙄😏😯🤐😮😥😣😒😓😔😕🙃😟😞😖🙁😢😭😦😰😳😵😡😠