"Canavarlar Denizi"

Kitabın Adı: Canavarlar Denizi
Orijinal Adı: The Sea of Monsters
Yazarı: Rick Riordan
Çeviren: Kadir Yiğit Us
Yayın Evi: Doğan Egmont Yayıncılık
Sayfa Sayısı: 282
Tür:  Fantastik Macera, Gizem
Seri: Percy Jackson ve Olimposlular Serisi II.Kitap

Tanıtım Yazısı:
Bir gün birisi çıkıp size Antik Yunan tanrılarının hala hayatta olduklarını söylese ne yapardınız?
Ya ailenizden birinin bu tanrılardan biri olduğunu öğrenseniz?
Olağanüstü güçlere sahip olduğunuzun farkına varsanız?
Bir de peşinize mitolojik efsanelerdeki canavarlar düşse?
Ne yapardınız?
Percy’nin yaptığını…
New York Times listelerinde birinci sıraya oturup satış rekorları kıran ve ödüle doymayan Percy Jackson ve Olimposlular dizisi devam ediyor.

Percy’nin tuhaf macerası devam ediyor. Bu sene geçen seneye oranla epey sakin geçmişti, merydana bir tane bile canavar çıkmamıştı? Fakat bir yakantop oyunuher şeyi alt üst etmeye yetti. Serinin bu ikinci kitabında Melez Kampı’nın sihirli sınırının zayıflaması herkesi dehşete düşürüyor, birisi çok zalim bir planı uygulamaya koydu bile. Percy ve melez arkadaşları bu işe el atmazlarsa yarıtanrıların bu güzel sığınağı yok olma tehlikesiyle karşı karşıya!
Canavarlar Denizi’ne uzun bir yolculuk ve büyük aile sırları Percy’nin hayatını cehenneme çevirecek. Bir Yunan tanrısının oğlu olmak bir şeref mi yoksa bela mı, işte bu kitapta belli olacak.

Yorumum

Percy Jackson ve Olimposlular serisi yepyeni dostlar ve maceralarla devam ediyor. Melez Kampı’nı koruyan güç duvarı zayıfladığı için canavarların sık sık saldırısına uğruyor. Percy bunun üzerine çözüm yolu ararken dostu Kıvırcık’ın rüyalarına girip yardım istemesi Percy’e bir ışık yakıyor. Kampı kurtarmanın tek yolu altın posttur ve post Kıvırcık’ın olduğu adadadır.Bu macerada Percy’e  Anabeth ve Percy’nin üvey kardeşi olan bir Kiklop (Tepegöz) yardım ediyor.Not: Kitabın beyazperdeye uyarlaması çok yakında sinemalarda olacak. Filmin fragmanı için Buraya tıklayın.
Lütfen yorumlarınızı bizden esirgemeyin...

Puanlama:


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Kopyala-Yapıştır yaparak İfade bırakabilirsiniz!
😂😉😊😋😍😘😗😙😚🙂🤗😇🤓🤔😐😑😶🙄😏😯🤐😮😥😣😒😓😔😕🙃😟😞😖🙁😢😭😦😰😳😵😡😠