"Che Guevara"Kitabın Adı: Che Guevara
Yazarı:  Chie Shimano – Kiyoshi Konno
Çeviren: Ayser Ali
Yayın Evi: Galata Yayınları
Sayfa Sayısı: 186
Tür:  Yaşanmışlık, Dram, Biyografi

Tanıtım Yazısı:
Arjantinli Marksist devrimci, politikacı, yazar, doktor, gerilla, yani Ernesto "Che" Guevara, kısaca Che Guevara ya da el Che, kısa hayatına çok şey sığdıran, inandığı doğrular uğruna mücadeleyi bırakmayan, dünya tarihinin en önemli kişiliklerinden biri.
Maddeci ve para hırsı ile dolu bir dünyada, emperyalizm zengini daha da zengin ederken, onun vizyonu ve idealleri düzene meydan okumaya ve ışık tutmaya devam etmektedir.

Guevara'nın, ölümünden sonra dünya üzerinde sosyalist devrimci hareketlerin sembolü haline gelmesi tesadüf değildir. İdeallere bağlı kalmanın, gelecek güzel günlere olan inancın ve tutkunun onun hayat hikâyesinde birleştiği bu çizgi romanla birlikte, siz de bir efsanenin yaşamına tanıklık etmiş olacaksınız.

Yorum
Kardeş Guevara kimdir?
Genellikle bir tişörtün üzerinde veya duvar posterlerinde gördüğümüz Che Guevara’nın hayatının anlatıldığı dolu dolu 186 sayfa. Kısaca şunu söylemeliyim ki sanki bu biyografik çizgi roman biraz oldu-bittiye getirilmiş gibiydi. O kadar çok konu vardı ki bu kadar az sayfa yetmemişti ama her şeye rağmen görsel çizimler muhteşemdi. Bunun için bile tavsiye edebilirim size.

Lütfen yorumlarınızı bizden esirgemeyin...

Puanlama:


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Kopyala-Yapıştır yaparak İfade bırakabilirsiniz!
😂😉😊😋😍😘😗😙😚🙂🤗😇🤓🤔😐😑😶🙄😏😯🤐😮😥😣😒😓😔😕🙃😟😞😖🙁😢😭😦😰😳😵😡😠