"Muhteşem Karanlık"


Kitabın Adı: Muhteşem Karanlık

Orijinal Adı: Beautiful Darkness

Yazarı:  Kami Garcia ~ Margaret Stohl

Çeviren: Seden Gürel

Yayın Evi: Epsilon Yayınları

Sayfa Sayısı: 470

Tür:  Sır, Romantik, Macera, Fantastik

Seri: Muhteşem Yaratıklar Serisi II.Kitap

Tanıtım Yazısı:
BAZI AŞKLAR KADERDİR... DİĞERLERİ İSE LANETLİDİR.Ethan Wayne, küçük bir Güney kasabası olan ve hiçbir şeyin asla değişmediği Gatlin'i yuvası olarak görmüştür hep. Derken, kasabaya yeni gelen gizemli Lena Duchannes ile tanışır ve Lena, merak uyandıran gizli bir dünyayı onun önüne serer. Yosun kaplı meşe ağaçlarının ve çatlamış kaldırımlarının altında, antik gizemlerin olduğu bir Gatlin. Güçlü doğaüstü yetenekleri olan Lena'nın ailesinin nesillerdir bir laneti taşıdığı Gatlin. Büyülü, hayatın akışını değiştiren olayların yaşandığı bir Gatlin.

 Bazen de hayatların son bulduğu.

Ethan ve Lena, Gatlin'in karşılarına çıkaracağı her şeyle birlikte yüzleşebileceklerini düşünürler. Fakat Lena, acı dolu bir kaybın ardından Ethan'dan uzaklaşmaya ve sırlar saklamaya başlar. Bu, ilişkileri için büyük bir sınavdır. Ethan'ın gözleri, bir kere Gatlin'in karanlık tarafına şahit olmuştur ve bunun geri dönüşü yoktur. Yalnızca kendisinin tanık olduğu görüntüler, Ethan'ı kasabanın karmaşık tarihinin daha da derinliklerine çeker. Kendini ansızın hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı, sonsuzluğa doğru uzanan tehlikeli yeraltı tünellerinin ortasında bulur.“Takipçileri bu kitabı bir çırpıda okuyacak ve daha fazlası için yalvaracak.”

-VOYA-“Okuyucuları bir sonraki kitaba kadar hayret içerisinde bırakacak.”

-School Library Journal-“Ürkütücü, karanlık bir fantezi.”

-Cassandra Clare-


Yorum

Kami Garcia ve Margaret Stohl’un ortaklaşa yazdığı “Muhteşem Yaratıklar Serisi” yepyeni macerası ile devam ediyor.

Birinci kitapta ölen Macon Ravenwood’un ölümünden Lena kendini sorumlu tutmaya başlamıştır ve bu onda bir takım değişikliklere neden olmuştur. Lena artık belirlenme günü yeniden yaklaştıkça yavaş yavaş karanlıkta ona yaklaşmaya başlar. Öyle ki Lena artık Ethan’dan ve normal gibi gözüken hayatından uzaklaşarak kendine karanlık, büyücü ve karabasan arkadaşlar edinecektir. Ethan ise bu duruma son vermeli ve Lena’nın eski haline dönmesini sağlamalıdır.

Bilemiyorum ama kitap her ne kadar akıcı olsa da artık bana basit bir konuya sahip bir gençlik kitabı gibi gelmeye başladı. Artık kendimi almayı planladığım serinin üçüncü kitabı “Muhteşem Kaos”a saklıyorum.
Lütfen yorumlarınızı bizden esirgemeyin...


Puanlama:


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Kopyala-Yapıştır yaparak İfade bırakabilirsiniz!
😂😉😊😋😍😘😗😙😚🙂🤗😇🤓🤔😐😑😶🙄😏😯🤐😮😥😣😒😓😔😕🙃😟😞😖🙁😢😭😦😰😳😵😡😠