"Karanlığın Kızı"


Kitabın Adı: Karanlığın Kızı
Orijinal Adı: Darkness Becomes Her
Yazarı:  Kelly Keaton
Çeviren:  Melis Özben
Yayın Evi: DEX Yayınları
Sayfa Sayısı: 233
Tür:  Fantastik, Mitoloji, Macera, Gizem
Seri:  Karanlık Yaratıklar I.Kitap

Tanıtım Yazısı:
Ari, yalnızlık ve kaybolmuşluk duygusunun önüne geçemiyor bir türlü. Buz mavisi gözleri ve asla değiştiremediği ya da kazıyıp atamadığı gümüş renkli, uzun, gür saçlarıyla hep dikkat çekiyor. Bakıcı ailelerin yanında geçen çocukluğunun ardından, nereden geldiğini ve kim olduğunu bulma isteğine karşı gelemiyor.

Sorularına yanıt aramak için çıktığı yolculukta ona ışık tutan, uzun zaman önce ölmüş annesinden kalan bir mesaj: Kaç! Ari, birilerinin ya da bir şeylerin ona çok yaklaştığını hissediyor. Ama kimden kaçtığını ya da neyin onu takip ettiğini bilmeden kendini koruyabilmesi çok zor.

Bildiği tek bir şey var: Doğum yeri New 2'ye dönmesi gerektiği. Kasırgaların vurduğu New Orleans'ın yeniden kurulmuş hali olan New 2'nin yönetimi dokuz ailenin elinde. Burası öyle sıra dışı ki Ari'nin hiçbir farklılığı tuhaf kaçmıyor. Ama karşılaştığı her canlı -ne kadar ölümcül ve ürkütücü olursa olsun- ondan korkuyor.

Ari yanıtı bulana kadar durmayacak. Ama bazı gerçeklerin ortaya çıkması da bir o kadar korkunç ve tehlikeli...

Fantastik kurguda dünyalar birbirine giriyor! Şimşek Hırsızı ve Alacakaranlık severler, Karanlığın Kızı'nda karşılaşacakları birbirinden çekici karakterlerle bambaşka bir dünyaya adım atacak ve bu dünyayı çok sevecekler.
Yorum

Ari’nin annesi ölümünün arkasında bir mektup bırakmıştır ve Ari’nin kaçması gerektiğini yazmıştır ama neden kaçması gerektiğini yazmamıştır. Sırlar üzerine kurulu yaşamını araştırmak isteyen Ari, bu yüzden annesinin önceden yaşadığı ve dokuz paranormal varlığın büyük fırtınadan sonra yeniden inşa ettiği New 2’ye gider. Burada sırlar üzerini kurulu yaşamını açıklığa kavuşturmak isteyen Ari, birçok yeni dost ve düşman edinecektir.

Oldukça severek okuduğum ve fantastik dünyaya yeniden geçiş yaptığım bir kitap oldu benim için. Serinin ilk kitabı da güzel bir yerde bitti. İnşallah bir sorun olmazsa en kısa zamanda serinin ikinci kitabı olan “Güzel Şeytan”ı da alıp okumayı planlıyorum. Ve… Kesinlikle tavsiye ederim.

Lütfen yorumlarınızı bizden esirgemeyin...
Puanlama:


2 yorum:

  1. Yanıtlar
    1. Birse serinin ikinci kitabı olan "Güzel Şeytan"ın kitap kapağını görsen @Cessie.

      Sil

Kopyala-Yapıştır yaparak İfade bırakabilirsiniz!
😂😉😊😋😍😘😗😙😚🙂🤗😇🤓🤔😐😑😶🙄😏😯🤐😮😥😣😒😓😔😕🙃😟😞😖🙁😢😭😦😰😳😵😡😠