"Benim On Altıncı Yüzyılım"Kitabın Adı: Benim On Altıncı Yüzyılım
Orijinal Adı: My Super Sweet Sinteenth Centuy
Yazarı: Rachel Harris
Çeviren: Bahar Yaldız Çelik
Yayın Evi: Yakamoz Yayınları
Sayfa Sayısı: 345
Tür:  Romantik, Macera, Tarih

Tanıtım Yazısı:
Küçük yaşlarda anne-babası ayrılan, ardından annesinin onu terk etmesiyle ailevi bağlara inancı kalmayan Cat, insan ilişkilerinde başarısız bir genç kızdır. Kendisiyle yakınlık kurmak isteyenlere karşı mesafeli duran, aynı zamanda aşka duvar örmüş biridir. Ta ki babası ve babasının hiç hoşlanmadığı nişanlısıyla çıktığı Floransa tatilinde tanıştığı, doğaüstü güçlere sahip bir Çingene onu 16. yüzyıl İtalya'sına gönderene kadar…

Zamanda yaptığı bu yolculuk sırasında tanıştığı birbirinden ilginç insanlar ve yaşadığı olaylar sayesinde hayata bambaşka pencerelerden bakmaya başlayan Cat, Rönesans İtalya'sındaki macerasına son verip modern yaşantısına dönmeyi başarabilecek midir?

"On altıncı yüzyıl ile modern dünyanın zekice bir kurguyla iç içe geçtiği Benim On Altıncı Yüzyılım, okuru daha önce deneyimlemediği, keyifli bir zaman yolculuğuna çıkarıyor."

Yorum

Rachel Harris, “Benim On Altıncı Yüzyılım” ile sizi bir anda on altıncı yüzyılın İtalya’sına götürecek.  Cat’in annesi oyuncu, babası ise yönetmendir. Cat daha küçükkken ayrılan ailesi artık kendi yolllarını çizmişlerdir ve babasının evlenmeyi düşündüğü kadın da Cat için istemediği halde On Altıncı Yaş Günü Partisi vermek istemektedir. Tüm çabalarına rağmen bu durumdan kurtulamayan Cat, yürüyüşe çıktığı sırada büyücü bir çıngene ile karşılaşır ve bir anda kendisi On Altıcı Yüzyıl İtalya’sındaki bir aile üyesi olarak bulur. O artık Patience’dir ve hata yapmaması gerekmektedir. Tabi burada aşkı da tadacaktır.

Açıkçası söylemeliyim ki ilk başlarda bir tarihi aşk unsuru bekledim ama konu ilerledikçe aslında aşk ve tarih olsa da aile bağlarının daha baskın olduğunu görüp tarih hakkında birkaç şey de öğrenebildim.

Lütfen yorumlarınızı bizden esirgemeyin...

Puanlama:Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Kopyala-Yapıştır yaparak İfade bırakabilirsiniz!
😂😉😊😋😍😘😗😙😚🙂🤗😇🤓🤔😐😑😶🙄😏😯🤐😮😥😣😒😓😔😕🙃😟😞😖🙁😢😭😦😰😳😵😡😠