"Tanrıça"

Kitabın Adı: Tanrıça
Orijinal Adı: The Goddess Test
Yazarı: Aimee Carter
Çeviren: Gökçe Çiçek
Yayın Evi: Ephesus Yayıncılık
Sayfa Sayısı: 316
Tür:  Fantastik, Gizem, Aşk
Seri: Tanrıça Serisi I.Kitap

Tanıtım Yazısı:
Ölümsüz ol ya da öl…
Teste tabi tutulan her kız öldü.
Şimdi Kate’in sırası.

Kate’in hayatı, en başından beri yalnızca kendisi ve annesinden ibaret olmuştur ancak şimdi annesi ölmek üzeredir. Peki ya son isteği? Çocukluğunu geçirdiği eve geri dönmek. Bu nedenle Kate bir yandan annesinin sonbaharı çıkaramayacağından endişelenirken, diğer yandan da hiçbir arkadaşı ya da akrabası olmayan bir yerde yeni bir okula başlayacaktır.

Sonra Henry ile tanışır. Karanlık, ıstırap dolu ve büyüleyici biri olan Henry, Ölüler Diyarı tanrısı Hades olduğu iddiasındadır. Üstelik, bir anlaşma yapmanın karşılığında, tabi tutulacağı yedi testi geçene kadar Kate’in annesini hayatta tutacaktır. Kate Henry’nin çıldırmış olduğundan emindir. Ta ki ölü bir kızı hayata döndürdüğüne tanık olana kadar. Artık annesinin hayatını kurtarmak gözüne delicesine mümkün gözükmektedir.

Testleri geçmeyi başardığı takdirde Henry’nin gelecekteki eşi ve bir tanrıça olacaktır.
Fakat başarısız olursa…

“Yazarın Yunan mitlerine yenilikçi bakışı bu romantik masala küçük parıltılar katıyor.”
-Cassandra Claire-

Yorumum

Kate(Katherina) için her şey sıradandır. Hasta bir anneye sahip olsa da annesinin ona karşı olan tutumları onu mutlu kılmaktadır. Bir gün annesi; doğup büyüdüğü Eden (Cennet) adlı kasabaya gidip son günlerini orada yaşamak istediğini ve Kate’in de oradaki bir okulda okumasını ister. Kate, annesinin günlerinin sayılı olduğunu bildiği için bunu kabul eder ve birlikte Eden’a giderler. Yeni okulunda herkes Kate’e iyi davranır ama Dylan da iyi davranınca bu durum Dylan’ı seven Ava’yı kızdırır ve Ava, Kate’i kandırıp onu Eden Köşkü’ne giden nehirden geçirip kendisi suya atlar ve bir kaza sonucu ölür. Kate tüm korkusuna rağmen suya atlayıp Ava’yı nehirden kıyıya çıkarmayı başarır ama kendini suçlu hissetmektedir. Tam bu sırada Henry ortaya çıkar ve Kate’in her yılın altı ayında kendisi ile Eden Köşkü’nde yaşaması koşuluyla Ava’yı yaşama döndürür. Tabi ki Kate daha sonra bu anlaşmaya uymaz ve Ava ölür ama Kate artık annesinin yaşamı için böyle bir anlaşmayı seve seve kabul eder ve Eden Köşkü’nde yaşamaya başlar ve Persephone gibi bir yaşam sürmeye başlar. Dahası; tanrıların yedi sınavını geçerse hem ölümsüz olacak hem de Henry(Hades)’nin eşi olacaktır ama bu zamana kadar teste tabi tutulan kızlar bir şekilde yaşamını kaybetmiştir.

Olağanüstü güzellikteki bu muhteşem eseri elimden bırakamadığımı söylemeliyim. Yazarın ilk kitabı olmasına rağmen konu ve dil itibariyle sizi büyülüyor. Kesinlikle herkese tavsiye ederim.
Lütfen yorumlarınızı bizden esirgemeyin...

Puanlama:


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Kopyala-Yapıştır yaparak İfade bırakabilirsiniz!
😂😉😊😋😍😘😗😙😚🙂🤗😇🤓🤔😐😑😶🙄😏😯🤐😮😥😣😒😓😔😕🙃😟😞😖🙁😢😭😦😰😳😵😡😠