"Blogum 5 Yaşında"

Hey gidi günler hey!
Blogum 5. Yılını bugün itibariyle doldurmuş bulunmakta. Bu beş yılda çok şey gelip geçti başımdan ama her zaman sizlerin desteğiyle daha yukarı çıkmayı ve düştüğüm yerdende kalkmayı öğrendim.. Bu zamana kadar neler olduğuna, en azından önemli olanlara şöyle kısaca değinmek isterim.

*5 yılda blogumda toplam 515 yazı yayımladım.

*Yazılarımın 222 tanesi kitap yorumu ki bu da benden çok kitap okuyanları kıskanmamı sağlıyor. 😈

*Yazılarım 81.302 kişi tarafından okundu.

*Bu 81.302 kişiden 54.054 kişi Türkiye'den, 9663 kişi ABD'den, 6159 kişi Rusya'dan, 2353 kişi Kırgızistan'dan (Arasında bende olabilirim.), 2190 kişi Almanya'dan ve geri kalanlarda başka ülkelerden girmiş durumda.

*Yazılarıma toplamda 1358 yorum yapılmış. (Maalesef blog popülerliği azaldığı için yorumlarda azaldı.)

*Bu zamana kadar üç aşağalayıcı yorum aldım ve hepsini yayınladım. Bunlardan biri spoiler verdiğim yönündeydi ve yorum yazarımız o konuda haklıydı. O konuda özür diledim. Bir diğeri Açlık Oyunları Serisi'nin 3. kitabını hiç beğenmemem üzerine yazıma "Sende okur musun? Blog yazmayı bırak!" diye bir yorumdu ki, bende aynı sertlikle cevap verdim. Çünkü; her edebi eser, her insanda farklı duygu uyandırır. 3. Yorum ise; Death Note Manga novelleri olan romanlara gelmişti. Yazar adlarını yanlış yazdığım içindi ve bunda da yayınevinin novelleri yazan kişilerin adını görünür bir yere yazmadığı için benim manga çizer ve yazarının adını kullanmış olmamın etkisi var.

*Bu zamana kadar gelen tüm maillere cevap verdim ve veriyorum.

* Bu zamana kadar blog tasarımım toplamda 11 kere yenilendi ve hepside benim tarafımdan yapıldı.

*Şu anda blog hesabımdan 351 kişi, Facebook hesabımdan 148 kişi, İnstagram hesabımdan 520 kişi, YouTube hesabımdan 43 kişi, Bloglovin hesabımdan 137 kişi ve Google+ hesabımdan toplamda 48 kişi Colored Books'u takip ediyor.

*Bu zamana iki kitap çekilişi kazandım ( Yarım Yüzlü Adam ve Öteki Tarih kitapları) ve birçok kişiye çekilişlerim vasıtasıyla kazandım.

*Birbirinden iyi yürekli insanlarla karşılaştım. Onlar bana abi, abla ve bazen de kardeş oldular.

*Kötü insanlarla da karşılaştım ama onlarda yol arkadaşlarım sayesinde ezilip yok oldular.

Anlayacağınız bu beş yıl içinde sizlerle birer aile olduk. İyi ki varsınız, iyi ki yol arkadaşımsınız. İnşallah birlikte daha nice yıllara.

İnşallah ben sözlerime sadık kalıp bol bol okuyup yazacağım, inşallah sizin yazdıklarınızı okuyacağım, ama ne olursa olsun bir şekilde burada olacağım.  Bu yazımıda hayat felsefemle sonlandırayım.

Ve tabii ki OKUTUN!


4 yorum:

Kopyala-Yapıştır yaparak İfade bırakabilirsiniz!
😂😉😊😋😍😘😗😙😚🙂🤗😇🤓🤔😐😑😶🙄😏😯🤐😮😥😣😒😓😔😕🙃😟😞😖🙁😢😭😦😰😳😵😡😠